A-klasa
4 kolejka - 5 września 2008
CZARNI OSTROWITE - AGRA OSTROWITE 3:0 (1:0)
bramki:
17 min. Opic, 62 min. Jeroszewicz, 75 min. Ł.Nartowski
skład: Kępa - Stolp, Jeroszewicz, W.Sikorski, Adrych - Porębski, M.Wilk, A.Nartowski, Opic - Ł.Nartowski, Synoradzki (88 min. A.Wilk)

Ten wynik to był najniższy wymiar kary dla rywali z sąsiedniej miejscowości. Były to chyba najbardziej ednostronne derby w historii spotkań dwóch drużyn. Mecz toczył się pod dyktanto Czarnych, od pierwszych minut spotkania widac było gromną przewagą gospodarzy, którzy na dodatek seryjnie marnowali doskonałe okazje do zdobycia kolejnych goli. Pierwszego gola zdobył lewoskrzydłowy Artur Opic, który strzałem pod poprzeczkę z narożnika pola karnego pokonał bramkarza Agry. W 30 minucie Marcin Synoradzki strzelał w krótki róg, ale bramkarz sparował piłkę na słupek. Dwukrotnie piłka zmierzała już do siatki po strzałach głową Jeroszewicza i Ł.Nartowskiego, ale golkiper Agry, który był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny świetnymi interwencjami zapobiegł utracie kolejnych goli. W drugiej połowie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sergiej Jeroszewicz podwyższył na 2:0. Chwilę później Arkadiusz Nartowski strzałem z dystansu trafił w słupek. Później Łukasz Nartowski i Marcin Synoradzki w sytuacjach sam na sam strzelali wprost w bramkarza. Wreszcie na kwadrans przed końcem Łukasz Nartowski strzałem w długi róg zdobył trzeciego gola dla Czarnych. W końcówce jeszcze kapitan Marek Wilk niewiarygodnie spudłował strzelając z kilku metrów prosto w słupek mając przed sobą niemal pustą całą bramkę!!! Podsumowując był to świetny występ drużyny gospodarzy, która zdemolowała rywali zza miedzy. Na dodatek Czarni wystąpili mocno osłabieni, nie zagrało wielu podstawowych piłkarzy: Chrzonowski, Jeszka, Lewandowski, Pasiński, M.Sikorski, Szynszecki. Kilku do tej pory rezerwowych zawodników dostało swoją szansę i ją wykorzystało, co daje sporo do myślenia trenerowi Arturowi Chrzonowskiemu przy ustalaniu składu na następne spotkanie...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 kolejka - 30 sierpnia 2008
GWIAZDA KARSIN - CZARNI OSTROWITE 0:2 (0:1)
bramki: 10 min. Jakub Porębski, 66 min. Łukasz Nartowski
skład: Kępa - Adrych, Jeroszewicz, Lewandowski (46 min. Sikorski, 55 min. Synoradzki), A.Wilk - Porębski (75 min. Szóstak), M.Wilk, A.Nartowski, Opic - Ł.Nartowski, Pasiński

Czarni bez najmniejszych problemów rozprawili się z zespołem z Karsina. Już w 10 minucie po ładnej akcji Kuba Porębski strzałem w krótki róg zdobył prowadzenie dla Czarnych. Później Daniel Kępa popisał się fantastyczną interwencją zapobiegając utracie bramki. W dalszej części meczu przewaga Czarnych wzrastała z minuty na minutę.
W drugiej połowie po akcji dwójki braci Arka i Łukasza Nartowskiego ten ostatni podwyższył na 2:0. Następnie Czarni seryjnie marnowali doskonałe sytuacje podbramkowe, m.in. Łukasz Nartowski, Marcin Synoradzki i Marek Wilk nie wykorzystali świetnych okazji do zdobycia kolejnych goli.
Mecz zakończył się zwycięstwem Czarnych 2:0 i to był najniższy możliwy wynik, a gospodarze powinni byc z tego zadowoleni...
2 kolejka - 23 sierpnia 2008
CZARNI OSTROWITE - BŁĘKITNI SOBOWIDZ 3:3 (2:1)
bramki: 37 min, 82 min. Sergiej Jeroszewicz (2), 17 min. Marek Pasiński
skład: Kępa - W.Sikorski, (75 min. Adrych), Chrzonowski, Szynszecki, A.Nartowski - Porębski (60 min. M.Sikorski), M.Wilk, Jeroszewicz, Opic (65 min. Synoradzki) - Ł.Nartowski, Pasiński

Mecz wyrównany, goście po katastrofalnym błędzie naszego bramkarza (wpuścił piłkę pomiędzy nogami po strzale z 25 metrów) objęli prowadzenie. Szybko Marek Pasiński mocnym strzałem doprowadził do remisu. Tuż przed przerwą po rozegraniu rzutu wolnego Marek Pasiński głową zgrał piłkę do Sergieja Jeroszewicza, który z 6 metrów trafił do siatki. W drugiej połowie goście w 70 minucie doprowadzili do remisu. Gdy w 82 minucie Jeroszewicz wyprzedził interweniującego bramkarza i głową zdobył bramkę na 3:2 wydawało się, iż Czarni "dowiozą" 3 punkty do końca. Ale na dwie minuty przed końcem zawodnik gości ładnym strzałem w długi róg z 20 metrów doprowadził do kolejnego remisu. Oba zespoły zagrały całkiem nieźle, w meczu było dużo walki i ostrych starc. Czarni już po raz drugi z rzędu po fatalnych błędach w defensywie tracą punkty...
1 kolejka - 16 sierpnia 2008
SOKÓŁ EŁGANOWO - CZARNI OSTROWITE 2:2 (2:1)
bramki: 35 min. Artur Chrzonowski, 80 min. Łukasz Nartowski
skład: Lis - Stolp, Chrzonowski, Lewandowski (80 min. Szóstak), Jeszka - Porębski, M.Wilk, Jeroszewicz, Ł.Nartowski - Synoradzki (60 min. Skiba), Sikorski (65 min. Adrych)

Mecz w Ełganowie mógł się podobać. Dużo fajnych akcji z jednej i drugiej strony.. Bardziej na zwycięstwo zasłużyła drużyna Czarnych. Sokół bardzo szybko strzelił bramkę po ładnym dośrodkowaniu. Na odpowiedź nie trzeba było czekać długo., kilka minut później w zamieszaniu podbramkowym wyrównał Artur Chrzonowski. Jeszcze przed przerwą po bardzo głupim zagraniu naszego bramkarza Sokół dostał i wykorzystał słusznie podyktowanego karnego. Po przerwie drużyna Czarnych praktycznie nie schodziła z połowy gospodarzy ale nie przynosiło to żadnych efektów. Gospodarze ograniczali się do nielicznych kontr.W końcu 15 min. przed końcem po składnej akcji Adrych - Skiba (obaj weszli w drugiej połowie) nasz junior Łukasz Nartowski wyrównał uderzeniem głową. Na więcej już zabrakło czasu...